سال نو میلادی مبارک

سال نو میلادی 2022 مبارک

کریسمس (زبان انگلیسی Christmas) یا نوئل (زبان فرانسوی Noël) یکی از بزرگترین جشن های آیین مسیحیت است که توسط تمامی مسیحی های دنیا به مناسبت زادروز ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) برگزار خواهد شد.

ایام دوازده روزه کریسمس با سالروز میلاد مسیح در ۲۵ دسامبر آغاز و تا جشن خاج ‌شویان (به فرانسوی Epiphany) در روز ۶ ژانویه ادامه خواهت داشت. با اینکه عید پاک، مهمترین عید مذهبی در گاهشمار مسیحیان بوده، اما بسیاری به‌ خصوص در کشورهای ایالات متحده و کانادا، کریسمس را مهم‌ترین رویداد سالانه مسیحی محسوب می‌دارند. کریسمس christmas هر سال با آیین‌های ویژه‌ای از جمله: تزئین یک درخت کاج، برگزار شده و مهمترین نقش را در این جشن مسیحی؛ بابانوئل بازی خواهد کرد.

سال نو میلادی مبارک

آیا کریسمس عیدی مذهبی محسوب می شود؟

جالب است بدانید که هرچند کریسمس christmas عیدی مذهبی شناخته شده اما از اوایل سده بیستم میلادی به عنوان یک جشن غیر مذهبی برگزار می شود و برای بیشتر مردم، این ایام فرصتی است برای دور هم جمع شدن اقوام و دوستان و هدیه دادن به هم.

اما امسال با توجه به فراگیری ویروس covid-19، باید متفاوت تر از همیشه بود، بدین معنی که از جمع شدن و جشن گرفتن های دسته جمعی پرهیز کنیم!

مجموعه شرکت ترازو و باسکول سازی پیام توزین نیز سال نو میلادی 2022 را به همه هموطنان مسیحی در سراسر کشور تبریک عرض می نماید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا